Otwórz/zamknij mapę strony
Zbigniew Szablewski w zawodzie strażaka pracował 33 lata. Podkarpackimi strażakami dowodził przez ostatnie trzy lata. Swoją pracę traktował jak misję. Zawsze był gotowy podejmować kolejne wyzwania. Pełen poświęcenia i oddania dla tego co robił. Dowiódł tego wielokrotnie w czasie powodzi, które nawiedzały Podkarpacie. Wtedy, tak jak inni strażacy, był tam gdzie ludzie potrzebowali go najbardziej – na wałach.

 
Marszałek Mirosław Karapyta, który współpracował ze Zbigniewem Szablewskim jeszcze jako wojewoda podkarpacki, wspomina go jako człowieka odpowiedzialnego, doskonałego szefa i profesjonalistę: „Był zawsze tam, gdzie działy się rzeczy ważne. Nie liczył godzin, które spędzał w pracy. Musiał wszystkiego sam dopilnować. Wiem jak był oddany swojej pracy, bo spędziliśmy razem wiele godzin na wałach, kiedy Podkarpacie dotykały powodzie – wspomina marszałek – był też dobrym menadżerem, umiał kierować strażakami. Zawsze bardzo dobrze nam się współpracowało.

Zbigniew Szablewski zmarł nagle w niedzielę 7 sierpnia. Miał 52 lata. Zostawił żonę i trójkę dzieci.
 

 
Monika Konopka
Gabinet Marszałka

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego