Otwórz/zamknij mapę strony
Jedno z największych sanktuariów maryjnych na Podkarpaciu zajaśniało nowym blaskiem. Mowa o Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Starej Wsi koło Brzozowa. Właśnie dobiega końca renowacja elewacji świątyni, którą poprzedził gruntowany remont wnętrza bazyliki. Prace restauracyjne zakończą się jeszcze w tym miesiącu.

Inwestycja pochłonęła 3,7 mln zł. 3 mln zł pochodziło z kasy unijnej. „Bez wsparcia z UE nie udałoby się nam odnowić elewacji bazyliki” – podkreśla o. Jan Gruszka – proboszcz parafii w Starej Wsi. Starowowiejskie sanktuarium zwane jest „małą Częstochową”. Znajduje się tutaj koronowany cudowny obraz Zaśnięcia i Wniebowzięcia Matki Bożej, otoczony kultem nie tylko przez lokalną ludność, ale także pielgrzymów przybywających ze Słowacji i Węgier. Świątynię, na 30 dni przed objęciem Stolicy Piotrowej, odwiedził kardynał Karol Wojtyła. Wiele pamiątek związanych z bł. Janem Pawłem II, jak też z innymi wybitnymi postaciami Kościoła można znaleźć w przyklasztornym skarbcu i muzeum.

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego