Otwórz/zamknij mapę strony
Regionalny Ośrodek Rehabilitacyjny dla Dzieci i Młodzieży w Rzeszowie we wrześniu zostanie oddany do użytku. Obecnie trwają prace wykończeniowe, porządkowe oraz odbiory techniczne. Trzykondygnacyjny gmach o łącznej powierzchni 12 tys. metrów kwadratowych znajduje się na tyłach Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie.

Jego budowa trwała prawie 10 lat. Rozpoczęła ją fundacja Caritas. Prace udało się sfinalizować, kiedy obiekt przejął samorząd województwa. Ośrodek jest dostosowany do standardów unijnych. Pierwsi pacjenci trafią tu już pod koniec roku.

- Obiekt jest piękny, nowoczesny - mówi prof. Andrzej Kwolek, wojewódzki konsultant ds. rehabilitacji medycznej, inicjator budowy tego centrum. - Po oddaniu będzie najlepiej wyposażonym obiektem tego typu w Polsce. Aparatura, sprzęt – to wszystko jest zaplanowane grubo wcześniej, obecnie trwają już końcowe prace związane z zamówieniami.

W nowym obiekcie będą się znajdowały oddziały stacjonarne dla dzieci z problemami neurologicznymi oraz rehabilitacji ogólnej - w sumie 70 łóżek dla dzieci i młodzieży. W ośrodku znajdzie się również pierwszy w regionie ośrodek rehabilitacji kardiologicznej. - Potrzeby są ogromne. I dopiero jak ośrodek zacznie pracować przekonamy się jak on był potrzebny – dodaje Kwolek.

Regionalny Ośrodek Rehabilitacyjny dla Dzieci i Młodzieży w Rzeszowie jest pierwszą tego typu placówką w regionie.

 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego