Otwórz/zamknij mapę strony
29 czerwca 2011 w Domu Polski Wschodniej w Brukseli Minister Rozwoju Regionalnego Elżbieta Bieńkowska oraz pięciu marszałków województw Polski Wschodniej z udziałem Elżbiety Łukacijewskiej i Czesława Siekierskiego, Europarlamentarzystów podpisali list intencyjny, określający zasady współpracy przy aktualizacji Strategii rozwoju społeczno-gospodarczego Polski Wschodniej do roku 2020.

Podjęcie prac nad Strategią w przededniu debaty o przyszłości Unii Europejskiej to wspólny głos o potrzebie kontynuacji wsparcia, które w ostatnich latach otrzymała Polska Wschodnia. Warto podkreślić, że to kolejny ważny głos w dyskusji nie tylko o przyszłość tego makroregionu, ale także Euroregionu Karpackiego.

- Opracowanie nowej Strategii opartej o rzetelne priorytety oraz spójnej ze strategią UE-Europa 2020 jest obecnie konieczne i niezbędne do negocjacji nowych warunków wsparcia i utworzenie nowego programu operacyjnego dla Polski Wschodniej. Dodatkowo łączy wysiłki polskiego rządu i samorządów terytorialnych w określeniu nowych kierunków rozwojowych i promocji nie tylko Podkarpacia, ale całej Polski Wschodniej - stwierdziła Elżbieta Łukacijewska.

- Przygotowanie dobrej i spójnej strategii ze wskazaniem słabych i mocnych stron oraz określeniem priorytetów pozwoli na szybki rozwój tej części Polski, a przede wszystkim będzie ważnym głosem w dyskusji nad nową perspektywą budżetową do 2020 roku - dodaje europosłanka z Podkarpacia.
 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego