Mistrzostwa Makroregionu Południowego

2019 03 30 karate30 marca w hali ZSL w Leżajsku odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików.

W turniejach startowało łącznie 243 zawodników z 34 klubów z Małopolski Podkarpacia i województwa Świętokrzyskiego zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Sędzią głównym był Shihan Robert Kopciowski z Wieliczki, a organizatorem Leżajski Klub Kyokushin Karate kierowany przez Shihan Dariusza Burdę (WKB Poland).

Turnieje odbywały się według przepisów PZK, rywalizowano w konkurencjach kata (układy formalne) i kumite (walka). Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy leżajskiego Klubu, którzy zdobyli łącznie 17 medali w tym: 5 złotych 5 srebrnych i 7 brązowych oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Makroregionu i czwarte miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

Dodatkowo puchar dla najlepszej zawodniczki turnieju ufundowany przez Posła Jerzego Paula trafił do rąk Oliwii Wojtas, zaś puchar od Starosty Leżajskiego otrzymała Natalia Kondeusz, a Puchar Burmistrza przyznany został Mateuszowi Ner.

Turniej został  zrealizowany  z pomocą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego  w Rzeszowie, Podkarpackiej Federacji Sportu i Podkarpackiego Okręgowego Związku Karate.