layout-wrota-lipiec2014-tlo-sport

sport.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

MEDALE MP W WARCABACH KLASYCZNYCH 64-POLOWYCH

2019 03 31 warcabyJeszcze nie przebrzmiały echa Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Warcabach 100-polowych (Szklarska Poręba 16-21.03.2019) a już zakończyły się w Lipnie (wielkopolskie) Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Warcabach Klasycznych 64-polowych (27-31.03.2019). Obie te imprezy są najważniejsze dla klubów warcabowych, gdyż są kwalifikacją do kadry Polski na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy i Świata.

Tym razem ekipa z naszego województwa ze względów finansowych była mniej liczna bo nie startowała drużyna z Starego Dzikowa, która w ostatnich 2 latach tam również zdobywała medale ale pozostali nie zawiedli.

Pomimo kilku czwartych miejsc zdobyli 6 srebrnych i 4 brązowe medale mistrzostw Polski. Oto zdobywcy medalowych miejsc:

XI Drużynowe Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Warcabach Klasycznych 64-polowych:

- Kategoria dziewcząt do lat 8 – SGU „Czarni” Oleszyce (Nina Kalmuk, Oliwia Gancarz) – srebrny medal

- Kategoria dziewcząt do lat 10 – SGU „Czarni” Oleszyce (Justyna Janusz, Amelia Szpunar) – srebrny medal

- Kategoria chłopców do lat 13 – SGU „Czarni” Oleszyce (Filip Kalmuk, Dawid Siteń, Michał Stelmach) – srebrny medal

- Kategoria dziewcząt do lat 13 – LKS „Unia” Horyniec-Zdrój (Kinga Hulak, Wiktoria Węgrzyn, Julia Nazarko) – brązowy medal

- Kategoria chłopców do lat 16 – SGU „Czarni” Oleszyce (Damian Butyński, Radosław Butyński, Dawid Gier) – brązowy medal

XII Indywidualne Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Warcabach Klasycznych 64-polowych w Grze Błyskawicznej:

- Kinga Hulak (Unia) – srebrny medal w kategorii do lat 13

- Nina Kalmuk (Czarni) – srebrny medal w kategorii do lat 8

- Justyna Janusz (Czarni) – brązowy medal w kategorii do lat 10

XXIII Indywidualne Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Warcabach Klasycznych 64-polowych (gra długa):

- Nina Kalmuk (Czarni) – brązowy medal w kategorii do lat 8

- Justyna Janusz (Czarni) – srebrny medal w kategorii do lat 10

Przygotował

Marek Grzesik
Oddział Sportu



MSiT LOGO