layout-wrota-lipiec2014-tlo-sport

sport.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Mistrzostwa Europy

2019 03 23 karateRewelacyjny start zaliczyła ekipa Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate, która  zdobyła  dwa złote i dwa srebrne medale!

W dniu 23 marca 2019r. w Hiszpańskiej Lorce, z udziałem 380 zawodników reprezentujących 21 państw odbyły się 3-cie wagowe Mistrzostwa Europy organizacji World Kyokushin Budokai. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym zarówno w kata jak i kumite.

Można było zobaczyć wiele ciekawych i efektownych pojedynków w wykonaniu aktualnych i byłych mistrzów Świata i Europy. Walki odbywały się według japońskich pełno kontaktowych przepisów karate Kyokushin.  Dwa razy zagrał  „Mazurek Dąbrowskiego” dla naszych zawodników, którzy wyśmienicie zaprezentowali  się zdobywając zarówno w kata jak i w kumie złote medale.

Oliwia Wojtas wywalczyła złoty medal w kategorii juniorki 14-15 lat  -50 kg, i srebrny w konkurencji kata. Natalia Kondeusz zdobyła złoto w konkurencji kata seniorek, a na drugim miejscu podium zakończył rywalizację Mikołaj Sroka zdobywając srebrny medal w kategorii junior 12-13 lat  -40 kg.

Tym razem poza strefą medalową znalazła się czołowa zawodniczka klubu, wielokrotna mistrzyni Polski - Julia Żak, która przegrała przez wskazanie sędziów z utytułowaną Julie Lamarre (Kanada). Nie powiodło się też również Mateuszowi i Dominikowi  Nerom, którzy po przegraniu swoich pierwszych pojedynków odpadli z dalszej rywalizacji.

Trener Shihan Dariusz Burda: „Jestem dumny ze swoich podopiecznych, to napawa optymizmem, te Mistrzostwa Europy były kwalifikacją i bardzo dobrym sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata. które odbędą się w dniach 19-20 października w Santiago de Chile (Chile ), w których zamierzamy uczestniczyć . Trenujemy dalej i szukamy sponsorów  (ludzi dobrej woli) by można było zrealizować ten cel.”

Przygotował

Marek Grzesik
Oddział SportuMSiT LOGO