layout-wrota-lipiec2014-tlo-sport

sport.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Warcabowe XXXVII Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Szklarskiej Porębie

2019 03 21 warcabyW dniach 16-21.03.2019 roku w Szklarskiej Porębie odbyły się XXXVII Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Warcabach 100-polowych, które były także kwalifikacją na młodzieżowe mistrzostwa Europy i Świata. Reprezentanci podkarpackich klubów zdobyli 30 medali na 84 możliwych do zdobycia w różnych kategoriach wiekowych.

W najlepszej „trójce” w klasyfikacji medalowej znalazł się LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój (6 złotych, 6 srebrnych, 2 brązowe) i MUKS „LIBERO” Basznia Dolna (6 złotych, 4 srebrne, 4 brązowe) a medale również zdobyli SGU „Czarni” Oleszyce (1 srebrny) i SW Stowarzyszenia „Pomóżmy Razem” Stary Dzików (1 brązowy).  Szczególnie w najniższych kategoriach supremacja podkarpackich (powiat lubaczowski) była zdecydowana gdyż czołowe 6-ki, 8-ki całkowicie były opanowane przez naszych warcabistów. Przynajmniej 8-10 osób ma szansę reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy i Świata.

Reprezentanci 3 klubów (MUKS „LIBERO” Basznia Dolna, LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój oraz SGU „CZARNI” Oleszyce w najbliższych dniach (27-31.03.) w Lipnie (wielkopolskie) reprezentować będą  nasze województwo w XXIII Indywidualnych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski oraz XI Drużynowych Młodzieżowych Mistrzostwa Polski w Warcabach Klasycznych 64-polowych i na pewno zdobędą kolejne medale i tego życzymy zawodnikom.

XXXVII Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Warcabach 100-polowych

- GRA BŁYSKAWICZNA:

Kategoria do lat 10 – chłopcy:

1 miejsce i złoty medal                  - Mateusz Hanasiewicz MUKS „LIBERO” Basznia Dolna

2 miejsce i srebrny medal            - Patryk Lorenc                 MUKS „LIBERO” Basznia Dolna

3 miejsce i brązowy medal          - Jakub Papiernicki          LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój

Kategoria do lat 10 – dziewczęta:

1 miejsce i złoty medal                  - Julia Banaś                       MUKS „LIBERO” Basznia Dolna

2 miejsce i srebrny medal            - Justyna Janusz               SGU „CZARNI” Oleszyce

3 miejsce i brązowy medal          - Wiktoria Haliniak          MUKS „LIBERO” Basznia Dolna

Kategoria do lat 13 – dziewczęta:

1 miejsce i złoty medal                  - Kinga Hulak                     LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój

3 miejsce i brązowy medal          - Kinga Krzych                   MUKS „LIBERO” Basznia Dolna

Kategoria do lat 16 – dziewczęta:

2 miejsce i srebrny medal            - Klara Kornaga                 LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój

Kategoria do lat 19 – chłopcy:

1 miejsce i złoty medal                  - Jakub Gazda                    LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój

Kategoria do lat 19 – dziewczęta:

2 miejsce i srebrny medal            - Klaudia Zaborniak         LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój

Kategoria do lat 23 – dziewczęta:

2 miejsce i srebrny medal            - Natalia Zaborniak         LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój

- GRA KLASYCZNA (90 MIN NA ZAWODNIKA):

Kategoria do lat 10 – chłopcy:

1 miejsce i złoty medal                  - Mateusz Hanasiewicz MUKS „LIBERO” Basznia Dolna

Kategoria do lat 10 – dziewczęta:

1 miejsce i złoty medal                  - Julia Banaś                       MUKS „LIBERO” Basznia Dolna

2 miejsce i srebrny medal            - Wiktoria Haliniak          MUKS „LIBERO” Basznia Dolna

Kategoria do lat 13 – dziewczęta:

1 miejsce i złoty medal                  - Kinga Hulak                     LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój

 

Kategoria do lat 16 – dziewczęta:

1 miejsce i złoty medal                  - Klara Kornaga                 LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój

3 miejsce i brązowy medal          - Zuzanna Bosak               MUKS „LIBERO” Basznia Dolna

Kategoria do lat 19 – chłopcy:

1 miejsce i złoty medal                  - Jakub Gazda                    LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój

Kategoria do lat 19 – dziewczęta:

2 miejsce i srebrny medal            - Klaudia Zaborniak         LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój

- GRA AKTYWNA:

Kategoria do lat 10 – chłopcy:

1 miejsce i złoty medal                  - Mateusz Hanasiewicz MUKS „LIBERO” Basznia Dolna

2 miejsce i srebrny medal            - Jakub Papiernicki          LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój

Kategoria do lat 10 – dziewczęta:

1 miejsce i złoty medal                  - Wiktoria Haliniak           MUKS „LIBERO” Basznia Dolna

2 miejsce i srebrny medal            - Julia Banaś                      MUKS „LIBERO” Basznia Dolna

3 miejsce i brązowy medal          - Jagoda Kozicka               SW Stowarzyszenia „Pomóżmy Razem” Stary Dzików

 

Kategoria do lat 13 – chłopcy:

3 miejsce i brązowy medal          - Łukasz Malec                  MUKS „LIBERO” Basznia Dolna

Kategoria do lat 13 – dziewczęta:

1 miejsce i złoty medal                  - Kinga Hulak                     LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój

2 miejsce i srebrny medal            - Kinga Krzych                   MUKS „LIBERO” Basznia Dolna

Kategoria do lat 16 – dziewczęta:

3 miejsce i brązowy medal          - Klara Kornaga                 LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój

Kategoria do lat 19 – chłopcy:

2 miejsce i srebrny medal            - Jakub Gazda                    LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój

LINK DO ZDJĘĆ: https://photos.app.goo.gl/aE2ACaYWz8v3WabJ8

Przygotował

Marek Grzesik
Oddział Sportu



MSiT LOGO