layout-wrota-lipiec2014-tlo-sport

sport.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Trzecie miejsce drużynowo, 5 pucharów indywidualnie i tytuł Najlepszego Zawodnika na Pucharze Polski w Szczecinku

2018 12 08 karate

W dniu 8 grudnia 2018 r. w Szczecinku odbył się 35. Puchar Polski  Seniorów i 15. Puchar Polski Juniorów, Juniorów Młodszych i  Młodzików Karate Kyokushin.

Organizatorem zawodów, w których wzięło udział 436 zawodników z 76 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate, był Szczecinecki Klub Kyokushin Karate kierowany przez sensei Wojciecha Hurkę. Sędzią głównym był shihan Edward Urbańczyk, sędzią technicznym sensei Andrzej Kłujszo.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało sześcioro zawodników pod opieką shihan Romana Woźniaka, który pełnił również rolę sędziego. Krośnieńscy karatecy zdobyli łącznie pięć pucharów indywidualnie, co pozwoliło na zajęcie trzeciego miejsca w klasyfikacji drużynowej – taki wynik, wśród 76 startujących Klubów, to niewątpliwie wielki sukces Krośnieńskiego KKK.

Aleks Łączak, zdobywca dwóch miejsc medalowych został wybrany Najlepszym Zawodnikiem Pucharu Polski. Aleks, po zwyciężeniu w kategorii kata (w drugiej turze wykonywał pinian sono ni), w kategorii kumite wywalczył srebro.

Zofia Pitera, wracająca do rywalizacji na tatami po dłużej przerwie, w imponującym stylu wywalczyła srebrny medal – w walce finałowej wyraźnie prowadziła, niestety, wystarczył moment dekoncentracji, wykorzystany przez przeciwniczkę – ostatecznie srebro dla Zosi.

Maja Wajda, do złota z Pucharu Europy, dołożyła brąz Pucharu Polski – walcząc o wejście do finału prowadziła walkę, niestety, podobnie jak Zosia, uległa dekoncentracji i musiała zadowolić się najniższym stopniem podium.

Oliwia Krupa w kategorii kata,  powtórzyła wynik z Pucharu Europy i na jej szyi zawisł brązowy medal. Rywalizację w kumite zakończyła w fazie eliminacji, wygrywając jeden pojedynek.

Wiktoria Bilska, w kata uplasowała się na czwartym miejscu, natomiast w kumite, po bardzo emocjonującej i wyczerpującej dogrywce, wygrała pierwszy pojedynek, niestety, w kolejnym musiała uznać wyższość przeciwniczki.

Korneliusz Paradysz nie miał szczęścia na szczecineckich matach – w kata zajął szóste miejsce, zaś w kumite nie zdołał wystartować ze względu na zaistniałe okoliczności.

Medaliści Pucharu Polski: Aleks, Maja i Zosia są członkami Kadry Wojewódzkiej Młodzików.

To był już ostatni, 25. start na zawodach w tym roku - podsumowanie startów zawodników Krośnieńskiego KKK  w 2018 roku nastąpi podczas egzaminu na pełne kyu w Korczynie.

Przygotował

Marek Grzesik
Oddział SportuMSiT LOGO