Puchar Polski Karate Kyokushin

2018 12 08 karate.jpgW DNIU 8 grudnia 2018 r.  w Szczecinku odbył się Puchar Polski Karate Kyokushin. W imprezie wzięło udział 460 zawodników z 76 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Ekipa zawodników Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate przywiozła 5 medali oraz drużynowe wicemistrzostwo Pucharu Polski juniorów, juniorów młodszych i młodzików oraz tytuł najlepszej zawodniczki tej imprezy.

Warto w tym miejscu podkreślić, że po sukcesach w Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Europy i Pucharze Europy jest to bardzo znaczący sukces osiągnięty pod koniec 2018 r. przez nasz klub w imprezach organizowanych przez PZK.
Złoto zdobyli:
Mikołaj Złotek w kategorii junior młodszy - 50kg
Oliwia Wojtas kategorii juniorka młodsza -50kg
Srebro:
Oliwia Wojtas w kategorii kata juniorek młodszych
Brąz:
Anna Szczuka w kategorii juniorek + 60kg
Kewin Maczuga w kategorii junior - 70kg
Najlepsza zawodniczka Pucharu Polski - Oliwia Wojtas

Hubert Fleszar, Julia Żak i Izabela Dec przegrali swoje walki o wejście do strefy medalowej i rywalizację w swoich kategoriach zakończyli na miejscach od 5-8.
W składzie reprezentacji naszego klubu były jeszcze zawodniczki Emilia Paszek i Julia Sajdłowska, które musiały uznać wyższość swoich przeciwniczek już w początkowej fazie rywalizacji.
Sekundantem i kierownikiem grupy był shihan Dariusz Burda, a opiekunem zawodników sensei Adam Tokarz. Gratulacje dla całego zespołu.

Więcej informacji na www.karate.lezajsk.pl

Marek Grzesik
Oddział Sport