Ogólnopolski Turniej Dzieci

2017 10 07 BADMINTONKolejnym sukcesem organizacyjnym zakończył się Ogólnopolski Turniej Dzieci, Żaków, Młodzików Młodszych i Młodzików – Podkarpacki CUP 2017. W turnieju wystąpiło 164 zawodników z 23 klubów z województw: świętokrzyskiego, opolskiego, śląskiego i podkarpackiego.

Cykl czterech turniejów jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. Tym razem zawodników gościł Szczucin gdzie na 11 kortach rywalizowali zawodnicy w czterech kategoriach wiekowych. Gospodarzem turnieju był MKS Junis Szczucin na czele z Prezesem Krzysztofem Brykiem oraz trenerami Kazimierzem Żurkiem i Anną Dulak. Sędzią głównym turnieju był Piotr Skrzek z Dębicy. Rozegrano blisko 300 pojedynków. W poszczególnych kategoriach miejsca na podium przedstawia się następująco:

Kategoria Dzieci:
gra pojedyncza chłopców:
1 miejsce – Maciej Chuchro – UKS Start Widełka
2 miejsce – Mateusz Michalik – Tarnów
3-4 miejsce – Mikołaj Mól (UKS Orliki Ropica Polska) i Bartosz Czogała (JKB Jarosław)
gra pojedyncza dziewcząt:
1 miejsce – Marietka Biel (UKS Unia Bieruń)
2 miejsce – Anna Bobowski (MKS Spartakus Niepołomice)
3-4 miejsce – Maja Zmarz i Oliwia Surowiec (UKS Start Widełka)

Kategoria Żaków:
gra pojedyncza chłopców:
1 miejsce – Brajan Płoszczyca (Beninca UKS Feniks Kędzierzyn Koźle) 
2 miejsce – Kacper Drymajło (UKS Jagiellonka Medyka)
3-4 miejsce – Jakub Fortuna (UKS Jagiellonka Medyka) i Mateusz Pohl (UKS Unia Bieruń)
gra pojedyncza dziewcząt:
1 miejsce – Klaudia Rzeszutek (UKS Start Widełka)
2 miejsce – Aleksandra Kurkiewicz (AZS AGH Kraków)
3-4 miejsce – Agata Kozicka i Alicja Syrek (UKS Unia Bieruń)

Kategoria Młodzik Młodszy:
gra pojedyncza chłopców:
1 miejsce – Arkadiusz Dydyński (UKS Orbitek Straszęcin)
2 miejsce – Sebastian Walas (UMKS Junis Szczucin)
3-4 miejsce – Kacper Obłoza (UKS Jagiellonka Medyka) i Mateusz Chuchro (UKS Start Widełka)
gra pojedyncza dziewcząt:
1 miejsce – Klaudia Zator (UKS Orbitek Straszęcin)
2 miejsce – Emilia Skrzek (UKS Orbitek Straszęcin)
3-4 miejsce – Ewelina Bogdan (UMKS Junis Szczucin) i Andżelika Knaź (UKS Jagiellonka Medyka)
gra podwójna chłopców:
1 miejsce – Arkadiusz Dydyński/Gabriel Grzyb (UKS Orbitek Straszęcin)
2 miejsce – Mateusz Chuchro/Kamil Malak (UKS Start Widełka)
3 miejsce – Bartosz Kufel/Patryk Langner (UKS Orbitek Straszęcin)
gra podwójna dziewcząt:
1 miejsce – Emilia Skrzek/Klaudia Zator (UKS Orbitek Straszęcin)
2 miejsce – Ewelina Bogdan (UMKS Junis Szczucin)/Patrycja Jodłowska (UKS Sokół Ropczyce)
3-4 miejsce - Andżelika Knaź/Aleksandra Woźniak (UKS Jagiellonka Medyka)
gra mieszana:
1 miejsce - Arkadiusz Dydyński/Emilia Skrzek (UKS Orbitek Straszęcin)
2 miejsce - Gabriel Grzyb/Klaudia Zator (UKS Orbitek Straszęcin)
3 miejsce - Sebastian Walas/Ewelina Bogdan (UMKS Junis Szczucin)

Kategoria Młodzik:
gra pojedyncza chłopców:
1 miejsce – Konrad Krystek (UKS Orbitek Straszęcin)
2 miejsce – Kacper Jarosz (UMKS Junis Szczucin)
3-4 miejsce – Karol Wróbel (UKS KSBad Kraków) i Paweł Mucha (MKS Spartakus Niepołomice)
gra pojedyncza dziewcząt:
1 miejsce – Joanna Szerszeń (UKS Orbitek Straszęcin)
2 miejsce – Emilia Szczęch (UMKS Junis Szczucin)
3-4 miejsce – Kinga Kura (MKS Spartakus Niepołomice) i Aleksandra Słowik (UMKS Junis Szczucin)
gra podwójna chłopców:
1 miejsce – Konrad Krystek UKS Orbitek Straszęcin)/Aleksander Janik (UKS Orliki Ropica Polska)
2 miejsce – Bartłomiej Mazgaj/Karol Wróbel (UKS KSBad Kraków)
3-4 miejsce – Kacper Beker/ Kacper Jarosz (UMKS Junis Szczucin) i Jakub Kozłowski/Szymon Maciołek (MKS Strzelce Opolskie)
gra podwójna dziewcząt:
1 miejsce - Emilia Szczęch/ Aleksandra Słowik (UMKS Junis Szczucin)
2 miejsce – Nadia Morawska (UKS KSBad Kraków)/ Joanna Szerszeń (UKS Orbitek Straszęcin)
3 miejsce – Weronika Kapała/ Kinga Kura (MKS Spartakus Niepołomice)
gra mieszana:
1 miejsce - Konrad Krystek/Joanna Szerszeń UKS Orbitek Straszęcin)
2 miejsce – Paweł Mucha/ Kinga Kura (MKS Spartakus Niepołomice)
3-4 miejsce - Kacper Jarosz/ Emilia Szczęch i Kacper Beker/ Aleksandra Słowik (UMKS Junis Szczucin)

Opracował
Marek Grzesik 
Oddział Sportu​