layout-wrota-lipiec2014-tlo-sport

sport.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

karate - 23 medale na Mistrzostwach Makroregionu w Przeworsku

kkk

12 marca 2017 roku Przeworski Klub Karate Kyokushinkai, prowadzony przez sensei Dariusza Walasa, zorganizował Mistrzostwa Makroregionu Południowego oraz  Międzywojewódzkie Mistrzostwach Młodzików Kyokushin Karate.

Współorganizatorami byli: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Podkarpacka Federacja Sportu, Podkarpacki Okręgowy Związek Karate i Burmistrz Miasta Przeworska. Do Przeworska przybyło, by rywalizować w kata, kumite i kumite WKF (karate olimpijskie), 270 zawodników z 32 klubów z województw Małopolskiego, Świętokrzyskiego i Podkarpackiego. Zawody były z kalendarza imprez Polskiego Związku Karate.  

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 24 zawodników, którzy na podium wchodzili łącznie 23 razy. Nasi dzielni karatecy przywieźli indywidualnie 6 złotych, 7 srebrnych i 10 brązowych medali. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, iż Krośnieński KKK, po zliczeniu wszystkich punktów (61 pkt) wywalczonych w kata, kumite i kumite WKF zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej. Jednak po odjęciu konkurencji kumite WKF zdobyliśmy trzecie miejsce.

Na wyjątkowe gratulacje za udany start zasłużyli Aleks Łączak i Wiktoria Bilska – każde z nich trzykrotnie wchodziło na różne stopnie podium.

Aleks Łączak, to nasz pierwszy zawodnik, który zdobył medalowego „hat-trick’a”. Na najwyższy stopień podium wszedł po wygraniu swojej „koronnej i ulubionej kategorii” kumite, zaś brązowe medale zdobył w kata i w kumite  WKF.

Wiktoria Bilska  w swoim debiucie w karate WKF, zdobyła brąz – finał był o włos, o ostatecznym wyniku pojedynku zdecydował głos sędziego maty . W kumite semi kontakt i w kata Wiktoria zdobyła po srebrnym medalu.

Starszy z braci Dobrzańskich, Patryk wygrał kategorię juniorów w kumite WKF, zaś w   kumite semi kontakt zajął drugie miejsce, ulegając nieznacznie przeciwnikowi, który wykorzystał fakt, iż nasz zawodnik był kontuzjowany po wygraniu finału WKF.

Najlepsza zawodniczka Klubu w 2016 roku, Oliwia Krupa, w kategorii kata zdobyła srebro, zaś w kumite WKF okazała się bezkonkurencyjna zdobywając złoto.

Korneliusz Paradysz wyraźnie idzie w ślady utytułowanego, starszego brata, Kryspina. W przeworskich mistrzostwach zdecydowanie wygrał konkurencję kata, srebrny medal wywalczył w karate olimpijskim WKF.

Kryspin Paradysz, jak na Mistrza przystało, w doskonałym stylu wygrał kata seniorów, wykonując w finale kata sushi-ho,

Fabian Czech  wygrał w swojej kategorii wagowej i zdobył złoto z kumite WKF. W półfinale i finale pokonał kolegów z klubu. Całe podium w młodzikach należało do zawodników Krośnieńskiego KKK.

Nasza jedyna juniorka w kumite, Weronika Bęben, pokazała prawdziwy charakter zawodnika karate – mimo, iż została sfaulowana, wróciła na tatami, by dokończyć walkę – niestety, zabrakło sportowego szczęścia. Natomiast w  WKF kumite Weronika pewnie sięgnęła po srebrny medal.

Przeworskie mistrzostwa były „prawdziwie rodzinne” – oprócz braci Paradyszów i Dobrzańskich, o medale walczyli ojciec i syn  - Grzegorz i Patryk Prajsnarowie. Debiutujący w zawodach Grzegorz, w kategorii Masters do 85 kg stoczył bardzo wyrównaną walkę w finale i ostatecznie zdobył srebrny medal.

Syn naszego „srebrnego Mastersa”, Patryk, zaliczył udany start w karate WKF, zdecydowanie wygrał swój pierwszy pojedynek i ostatecznie uplasował się trzecim miejscu.

Szymon Bernacki, w kumite semi kontakt, po walecznym pojedynku, wskoczył na najniższy stopień podium.

Ernest Pietruszka, w swojej kategorii wiekowej, w kumite, wywalczył  brązowy medal.

Młodszy z braci Dobrzańskich, Kacper, w kumite WKF musiał uznać wyższość kolegi klubowego, Korneliusza, i ostatecznie wywalczył brązowy medal.

Jakub Kasza, po startach w kata, kumite i kumite WKF, zdobył brąz w karate olimpijskim – kumite WKF a w kata był czwarty.

Norbert Mroczka zdobył 3 miejsce w kumite młodzików do 45 kg.

Ogromne słowa uznania dla senpai Dariusza Ząbika, który powtórzył swój zeszłoroczny sukces i w kumite full contact, kategoria Masters do 85 kg, wywalczył brąz.

W przeworskich mistrzostwach wystartowali również: Agata Kandefer, Maja Wajda, Anna Szubert, Paula Szybisty, Aleksandra Szyndak, Gabriel Bożek, Konrad Ornalik i Mikołaj Pietruszka – tym razem nie udało się zdobyć miejsca na podium, jednakże ogromne podziękowania za udział w zawodach i za waleczną postawę godną prawdziwego karateki.

Miejsca naszych zawodników:

  Kumite Kumite WKF Kata
Łączak Aleks 1 3 3
Bilska Wiktoria 2 3 2
Dobrzański Patryk 2 1  
Krupa Oliwia   1 2
Paradysz Korneliusz   2 1
Paradysz Kryspin     1
Czech Fabian   1  
Bęben Weronika   2  
Prajsnar Grzegorz 2    
Prajsnar Patryk   3  
Bernacki Szymon 3    
Pietruszka Ernest 3    
Dobrzański Kacper   3  
Kasza Jakub   3  
Mroczka Norbert 3    
Ząbik Dariusz 3    

Opracowanie: Krośnieński Klub Kyokushin KarateMSiT LOGO