layout-wrota-lipiec2014-tlo-sport

sport.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Karate - Mistrzostwa Makroregionu Południowego w Przeworsku

kkl karate

12 marca 2017 roku w Przeworsku odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Kyokushin Karate. W zawodach uczestniczyło około 270 reprezentantów z 31 klubów karate zrzeszonych w Polski Związku Karate.

Sędzią głównym zawodów był shihan Andrzej Drewniak, sędzią technicznym shihan Roman Wożniak, zaś organizatorem imprezy Przeworski Klubu Kyokushin kierowany przez sensei Dariusza Walasa.

Z Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate wystartowało 9 zawodników, którzy w sumie wywalczyli 8 medali.  Dwa złote medale zdobyła nasza utalentowana młodziczka Oliwia Wojtas, zarówno w kumite jak i w kata nie dała szans swoim rywalkom.

Złoty medal w kumite seniorek wywalczyła Izabela Dec, a srebro w swoich kategoriach zdobyli Maciej Jeziorowski, Julia Żak, Anna Szczuka i Jakub Grzech. Na trzecim miejscu podium swoje zmagania zakończył Mateusz Ner. Oprócz wymienionych medalistów w zawodach z naszego klubu startowała Emilia Paszek, która w dobrym stylu wygrała jedną walkę i Mikołaj Złotek.

Już 18 marca zawodnicy startować będą  w Berlinie na Mistrzostwa Europy Juniorów organizacji KWU, gdzie do startu zgłoszonych jest 560 reprezentantów z 24 państw. Polskę miedzy innymi będzie reprezentować czworo zawodników z naszego klubu t.j.: Natalia Kondeusz – Wicemistrzyni Polski Juniorów 2016, zdobywczyni Pucharu Polski 2016, srebrny medal w Otwartych Mistrzostw Białorusi w Grodnie w 2016, złoty medal w Otwartych Międzynarodowych Mistrzostwa Mołdawii w Kiszyniowie 2016r. Mikołaj Sroka – srebrny medalista w Pucharze Europy IKO 2015r.

Anna Szczuka – brązowa medalistka Mistrzostw Europy Juniorów IKO 2016, srebrny medal w Pucharze Polski 2016, srebrny medal w Otwartych Międzynarodowych Mistrzostwa Mołdawii w Kiszyniowie 2016, złota medalistka w Międzynarodowym Turnieju Karate "Fighters Cup" IKO na Ukrainie.

Oliwia Wojtas – srebrny medal w Pucharze Europy IKO 2016, brązowy medal w Pucharze Europy IKO 2015, złoty medal w Otwartych Międzynarodowych Mistrzostwa Mołdawii w Kiszyniowie 2016 r.

Marek Grzesik
Oddział SportuMSiT LOGO