layout-wrota-lipiec2014-tlo-sport

sport.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Tenisiści stołowych IKS Jezioro Tarnobrzeg przywożą 19 medali z Indywidualnych Mistrzostwach Polski

iks jezioroOstatnie zawody w 2016 roku to ogromny sukces tenisistów stołowych IKS Jezioro Tarnobrzeg. Po Drużynowych Mistrzostwach Polski, które wywalczyli dwa tygodnie temu w Gdańsku, również z Gdańska przywieźli z Indywidualnych Mistrzostw Polski 19 medali w tym 5 złotych, 3 srebrne i 11 brązowych.

Świetny występ Karoliny Pęk - trzy złote medale: singiel, debel w parze z Katarzyną Marszal IKS AWF Warszawa i mikst (nikt w tych zawodach tyle złota nie zdobył) wygrała wszystko, co było możliwe. Paweł Mazuryk wyjechał z Gdańska również z trzema medalami (złotym w mikście z Karoliną i dwoma brązowymi, w deblu z Mariuszem Matejkiem i w singlu w klasie 8).

Debiutanci Jurek Zajdel w klasie 11 trzy medale: srebrny w singlu (praktycznie wygrany mecz przegrywa 2:3 z Damianem Fira Sprawni Razem Częstochowa) dwa brązowe w deblu i mikście.

Paweł Włodyka brązowy medal w klasie 10, to udane wejście debiutanta w świat tenisa stołowego osób niepełnosprawnych. Wózkarze, paraolimpijczycy mimo kłopotów ze zdrowiem zdobyli po dwa medale. 

Krzysiek Żyłka indywidualnie w klasie 4 złoto (pokonał w finale 3:0 Rafała Lisa) w deblu srebro (przegrywa on i Rafał Lis w finale 2:3 z parą deblową Nalepka/Czerwiński).  
Natomiast Maciej Nalepka w deblu złoto, a w singlu srebro (przegrywa w klasie 3 grę finałową 2:3 z Mariuszem Czerwińskim i kłopotami zdrowotnymi).

Do pozostałych medalistów swoje zdobycze dorzucili: po dwa brązowe medale Dawid Sowa, Emilia Kotarska, Janusz Chamot i po jednym brązowym Piotr Sokalski i Mariusz Matejek.

Kolejny raz nie zawodzimy i udowadniamy po raz kolejny, że warto nam zaufać i w nas zainwestować, bo to przeradza się w sukces i świetną promocję. 
Nasz występ to doskonała reklama Tarnobrzega, Województwa Podkarpackiego, klubu i sponsorów na arenie ogólnopolskiej.
Ten sukces dedykujemy naszym Rodzinom, wszystkim kibicom z Tarnobrzega i z innych miejsc w Polsce 
i życzymy zdrowych, radosnych oraz wspaniałych Świat Bożego Narodzenia – Rajmund Zięba Prezes IKS Jezioro Tarnobrzeg

Wyniki zawodniczek i zawodników IKS Jezioro.
W singlu: 
- złote: Krzysztof ŻYŁKA w klasie 4 i Karolina PĘK w klasie 8-9, 
- srebrne:Maciej NALEPKA w klasie 3 i Jerzy ZAJDEL w klasie 11
- brązowe Piotr SOKALSKI w klasie 1-2, Janusz CHAMOT w klasie 3, Emilia KOTARSKA w klasie 3, Paweł MAZURYK w klasie 8, Dawid SOWA w klasie 9, Paweł WŁODYKA w klasie 10.
W deblu: 
- złote: Maciej NALEPKA IKS /Mariusz CZERWIŃSKI Start Radom w klasie 1-5 i Karolina PĘK IKS / Katarzyna MARSZAL IKS AWF Warszawa w klasie 6-10 
- srebrny medal Krzysztof ŻYŁKA IKS /Rafał LIS Szansa Start Gdańsk w klasie 1-5 
- brązowe: Mariusz MATEJEK/ Paweł MAZURYK w klasie 6-10 i Jerzy ZAJDEL/Marek CHYBIŃSKI Start Gorzów Wielkopolski w klasie 11
W mikście:
- zloty medal para mieszana Karolina PĘK/ Paweł MAZURYK w klasie 6-10 
- brązowe medale Emilia KOTARSKA/Janusz CHAMOT w klasie 1-5 i Dawid SOWA IKS /Dajana JASTRZĘBSKA Start Katowice w klasie 6-10 oraz Jerzy ZAJDEL IKS / Magdalena KLOSKOWSKA niezrzeszona w klasie 11.

Marek Grzesik
Oddział SportuMSiT LOGO