layout-wrota-lipiec2014-tlo-sport

sport.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Karate - Drużynowe złoto w Zakopanem

kkk krosno3 grudnia 2016 roku w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem odbył się Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży o Puchar Tatr "One World One Kyokushin". W zawodach wystartowało około 150 zawodników z 8 klubów: Biała Podlaska, Bielsko - Biała, Krosno, Limanowa, Lublin, Nowy Sącz, Radzyń Podlaski i Zakopane. Podczas Turnieju w stolicy Tatr Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 18 zawodników.

Ten 22. wyjazd na zawody karate w tym roku okazał się niezwykle udany – najmłodsi karatecy przywieźli z turnieju 20 pucharów indywidualnie  - tak imponujący wynik pozwolił na zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej – drugie miejsce zajął Limanowski KKK, na najniższym stopni podium uplasowali się Gospodarze Turnieju.

Na wyjątkowe wyróżnienie zasługuje troje zawodników: Oliwia Krupa, Aleks Łączak i Jakub Prajsnar – to waleczne trio zdobyło łącznie 6 złotych medali – każdy z nich sięgnął po najwyższy laur w kategoriach kata i kumie. Jest to nie lada wyczyn taki „hat-trick” podczas rywalizacji karate.

Ostatnie w tym roku zawody i ilość zdobytych na nich medali idealnie odzwierciedlają i podsumowują cały rok 2016, który był pełen sukcesów, powodów do dumy z poziomu wytrenowania zawodników, ich wewnętrznej motywacji i samodyscypliny.

Zaangażowanie trenujących, ciężka praca, nieraz pełne wyrzeczeń uczestnictwo w treningach i zawodach sprawiają, iż Krośnieński KKK rośnie w siłę -  dzięki ich sukcesom, wielokrotnie rywalizując z uznanymi Klubami Kyokushin Karate, obejmował pozycję drużynowego lidera.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom, którzy godnie reprezentowali Krośnieński KKK podczas tegoroczny zawodów -  jak mawiał Masutatsu Oyama, wygrana czy przegrana nie ma znaczenia, ważne jest doskonalenie samego siebie – a karatecy nie dość, że bardzo często wygrywają to i nieustannie dążą do doskonałości w tej pięknej sztuce, jaką jest kyokushin karate.

Miejsca na podium naszych zawodników: 

  Kumite kata
Krupa Oliwia 1 1
Łączak Aleks 1 1
Prajsnar Jakub 1 1
Mielech Izabela 2 1
Korona Karina 1 3
Pikuła Karol 1  
Szyndak Aleksandra   1
Gazda Emilia 3 2
Bernacki Szymon 2  
Bilska Wiktoria   2
Pitera Zofia 3  
Sudyka Adrian 3  
Bilski Dominik 3  
Szybiak Maciej   3

Z klubu startowali również; Szubert Anna, Prajsnar Patryk, Ornalik Konrad i Ornalik Jakub.

Marek Grzesik
Oddział Sportu

 MSiT LOGO