layout-wrota-lipiec2014-tlo-sport

sport.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Brzozowscy zawodnicy ju-jitsu wicemistrzami świata

jujitsuBezprecedensowym sukcesem zawodników Brzozowskiego Klubu Sportowego Ju-Jitsu było zdobycie srebrnego medalu podczas rozgrywanych w dniach 25-27 listopada 2016 r. we Wrocławiu w Mistrzostwach Świata w Ju-jitsu.

Bracia Łukasz i Marcin Szubowie wraz z całą polska drużyną zostali srebrnymi medalistami w konkurencji team mix.  W tej konkurencji rywalizują ekipy w 12-osobowym składzie (łącznie 11 pojedynków): 5 zawodników (3 mężczyzn i 2 kobiety) w kategorii fighting, 5 zawodników (3 mężczyzn i 2 kobiety) w kategorii ne-waza oraz para w duo-system. I właśnie tę ostatnią stanowili bracia Szubowie. To największy sukces zawodników Brzozowskiego Klubu Sportowego Ju-Jitsu, podopiecznych Andrzeja Kędry, w gronie seniorów. Złoty medal przypadł Niemcom, a brązowy – Francuzom, niemniej jednak to właśnie Polska najlepiej zaprezentowała się podczas światowego czempionatu, zdobywając 5 złotych, 5 srebrnych i 14 brązowych medali. Ogółem w mistrzostwach świata wzięło udział ponad pół tysiąca zawodników z 49 państw.

Zawodnicy z Brzozowa  - oprócz startu - w teamie zaliczyła udane występy w konkurencjach: duo men, gdzie zajęła 9 lokatę oraz w duo show, gdzie uplasowała się na 7 miejscu. - Teraz dla obu chłopaków najważniejszy jest odpoczynek i odpowiednia regeneracja po trzech tak intensywnych dniach walk - mówi trener Andrzej Kędra, prezes BKSJJ. - Dopiero później będziemy mogli rozpocząć przygotowania do World Games czyli olimpiady w sportach nieolimpijskich, która odbędzie się w 2017 r. również we Wrocławiu. Bracia Szubowie chlubnie nawiązują do najlepszych tradycji naszego klubu, tj. do multimedalistów Łukasza Sieńczaka i Pawła Michalskiego oraz braci Artura i Przemysława Czoporów. Mają już na swoim koncie brąz z MŚ młodzieżowców wywalczony trzy lata temu w Rumunii. W tym roku jest srebro, więc do kompletu brakuje im jeszcze złota. Mają na to szanse w przyszłości, gdyż jako trener kadry w duo systemie mogę powiedzieć, że bracia nie odbiegają w niczym od światowej czołówki. Brakuje im jeszcze większej ilości startów w zawodach międzynarodowych, tak by mogli się dać poznać również i sędziom i nabyć większego doświadczenia na arenie międzynarodowej.  Często o zwycięstwie decydują niuanse, zwłaszcza przy systemie duo, gdzie podobnie jak w gimnastyce czy łyżwiarstwie figurowym liczą się subiektywne oceny arbitrów - komentuje sensei Andrzej Kędra.

Przed zawodnikami otwierają się ciekawe perspektywy. Ich realizacja wymaga jednak wielu wyrzeczeń. Łukasz Szuba pracuje i studiuje zaocznie na 2 roku krakowskiej AGH, natomiast Marcin jest uczniem krośnieńskiej "naftówki" i czeka go w tym roku szkolnym egzamin maturalny.

Marek Grzesik
Oddział SportuMSiT LOGO