layout-wrota-lipiec2014-tlo-sport

sport.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Karate - srebro i dwa razy brąz na Pucharze Europy w Lublinie

pe lublinW dniach 26 - 27 listopada 2016 roku w Lublinie odbyły się XV Mistrzostwa Europy Open i Puchar Europy Karate Kyokushin w kategoriach kumite, kata, oraz kata team. W obu imprezach udział wzięło około 600 zawodników z 17 krajów europejskich.

W sobotę odbyły się Mistrzostwa Europy Open, czyli turniej najlepszych europejskich zawodników karate kyokushin IKO bez podziału na kategorie wagowe.

W niedzielę w Pucharze Europy Juniorów 10 - 17 lat, Krośnieński Klub Kyokushin Karate, pod przewodnictwem shihana Romana Woźniaka, reprezentowało siedmiu zawodników - dwoje w kumite i pięcioro w obydwu kategoriach: kata i kumite. Niewątpliwie największy sukces, odniosła Oliwa Krupa, której dwukrotnie wręczano puchary i medale: srebrny i brązowy.

Zofia Pitera to druga zawodniczka, która do swojej imponującej kolekcji trofeów, dodała brąz Pucharu Europy 2016 w kategorii kumite. Pierwszą walkę wygrała przed czasem, w drugim pojedynku, sędzia prowadzący na macie zdecydował (przy dwóch głosach na remis i dwóch na rywalkę) o zwycięstwie rywalki Zofii, która wygrała tą kategorię. Zosia była najlżejszą zawodniczką w swojej kategorii.

Podczas Pucharu Europy Krośnieński KKK reprezentowali również: Agata Kandefer - 6 m. w kata i 6 m. w kumite, Wiktoria Bilska - 5 m. w kata, Aleks Łączak - 5 m. w kata, Patryk Dobrzański - 7 m. w kumite, Korneliusz Paradysz - 7 m. w kata.

Marek Grzesik
Oddział SportuMSiT LOGO