layout-wrota-lipiec2014-tlo-sport

sport.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Dwa złote medale dla Podkarpacia na Mistrzostwach Europy Karate w Sofii

budoW dniach 25-26 listopada odbyły się w Arena Armeec Sports Hall Sofia Mistrzostwa Europy Karate Kadetów, U22 i Seniorów Open. Stolica Bułgarii gościła 362 zawodników z 24 państw, Polskę reprezentowało 53 zawodników, w tym 7 zawodników z Podkarpacia.

Troje zawodników z KS BUDO prowadzonych przez sensei Krzysztofa Jakubowicza: Dominika Kieraś kata i kumite kadetów, Michał Kamiński kumite kadetów, Filip Szeller kata i Kumite U22. Zawodniczka z Kolbuszowskiego Klubu Kyokushin Karate prowadzonego przez sensei Romana Jemioło - Monika Zielińska kumite U22 - 65 kg. Centrum Sztuk Walki i Sportu w Leżajsku prowadzonego przez sensei Adama Dzikiego reprezentowało dwóch zawodników w kadetach Patryk Marcinowski i U22 Aldona Korchowiec (obydwoje doszli do ćwierćfinału). Rzeszowski Klub Walki System prowadzony przez sensei Janusza Wiśniewskiego – Joanna Jaworska w kumite U22 +65kg.

Kadra przyleciała do Sofii w czwartek 24 listopada stawiając się na oficjalnej weryfikacji zawodników. W piątek 25 listopada rywalizacje rozpoczęły się od startu w konkurencjach kata. Następnie do rywalizacji przystąpili młodzieżowcy – U22, w której to kategorii startował Filip Szeller. Filip zwyciężając w kolejnych pojedynkach obronił tytuł Mistrza Europy zdobyty
w ubiegłym roku.

W sobotę 26 listopada walczyli zawodnicy U22 oraz seniorzy. Monika Zielińska zaprezentowała się doskonale, jej walki prezentowały wysoki poziom wyszkolenia i duże umiejętności  dlatego wywalczyła pierwsze miejsce kumite U22 - 65 kg.

Marek Grzesik
Oddział SportuMSiT LOGO