Judo. Złoty Medal Mistrzostw Polski dla zawodnika z Rzeszowa

W dniach 12-13.12.2020 r. w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek w Judo z udziałem najlepszych judoczek i judoków z całej Polski. W zawodach wzięło udział łącznie 459 zawodników, w tym 143 kobiety i 316 mężczyzn.

Judoka Millenium Rzeszów - Mateusz Grendys wywalczył złoty medal. W drodze po tytuł zwyciężył sześć pojedynków. Najpierw pokonał Andrzeja Heimratha z Judo Gryf Słupsk, następnie po kolei Jana Kraussa z UKJ Ryś Warszawa, Adama Kazimierczaka z Yawara Warszawa, Karima Quaddourah z Czarnych Bytom, Eryka Neumana z Olimpijczyka Włocławek, a w finale przed czasem w pasjonującym pojedynku wygrał z Oskarem Związka z Pałacu Młodzieży Katowice.

W mistrzostwach wystartowało pięciu podopiecznych trenera Piotra Majchera, gdzie każdy odnotował jedno lub więcej zwycięstw, co dało w sumie kilkanaście zwycięstw dla rzeszowskiego klubu i miejsca blisko pierwszej dziesiątki.