wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Mistrzostwa Polski w Karate

14 listopada 2020 r., w hali sportowej „Szopienice” w Katowicach, odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych Kyokushin Karate. W zawodach udział wzięło 173 zawodników z 70 klubów kyokushin karate. Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 3 zawodników.

Aleks Łączak zdobył dwa srebrne medale (rok temu podwójne złoto). Potwierdził, iż samodyscyplina, motywacja oraz regularne treningi (w obecnych czasach, często w domowych warunkach) przekładają się na wysokie miejsca medalowe. Aleksandra Szyndak, bardzo dobrze zaprezentowała się w pierwszej walce, niestety nie udało jej się awansować do kolejnej rundy. Mai Wajdzie zabrakło bardzo niewiele, by móc zawalczyć o brąz.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate zajął drużynowo drugie miejsce ex quo z Jastrzębskim KKK (w ubiegłym roku zdobył drużynowe Mistrzostwo Polski).

Po zakończeniu Mistrzostw Juniorów rozpoczęły się XXI Mistrzostwa Polski Kyokushin Seniorów Open i Kata. Wzięło w nich 66 zawodników z 37 klubów. Z Krośnieńskiego KKK wystartowało dwóch zawodników: Kryspin Paradysz w kategorii kata seniorów zajął 6 miejsce, a Tomasz Pikuła, w kategorii Masters  do 85 kg, uplasował się w pierwszej ósemce mistrzostw, nieznacznie przegrywając z późniejszym zdobywcą trzeciego miejsca.

Równocześnie z MP Open odbywał się Turniej Metropolia Cup w którym wystartowało 107 zawodników, z KKKK trzech. Jakub Prajsnar zdobył złoty medal w kategorii kumite i brązowy w kata. Karina Korona, podobnie jak Jakub, wywalczyła dwa medale – złoto w kata i brąz w kumite (walcząc z cięższymi przeciwniczkami). Karol Pikuła zdobył brąz w kumite.