layout-wrota-lipiec2014-tlo-sport

sport.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Mistrzostwa Polski Młodzieżowców i Juniorów w Karate Kyokushin

7 listopada 2020r. w miejscowości Zielonka pod Warszawą odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzieżowców i Juniorów w Karate Kyokushin.

W Turnieju pod auspicjami Polskiego Związku Karate udział wzięło 162 zawodników reprezentujących 70 klubów karate. Otwarcia zawodów dokonał Prezes Polskiego Związku Karate Shihan Andrzej Drewniak, który jednocześnie pełnił rolę sędziego głównego całej imprezy. Organizatorem mistrzostw był Klub Sportów Walki w Zielonce kierowany przez sensei Marcina Sieradzkiego.

Bardzo dobrze zaprezentowali się w tych mistrzostwach zawodnicy Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate, którzy wywalczyli 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Polski Juniorów 16-17 lat.

Klasą dla siebie była nasza zawodniczka Oliwia Wojtas, która zdobyła złoty medal w konkurencji kumite i srebrny w konkurencji kata. Oliwia wszystkie swoje walki w kategorii kumite -55 kg wygrała w pięknym stylu pokonując swoje przeciwniczki przez pełny punkt „ippon”.

Tytuł Wicemistrza Polski Młodzieżowców po bardzo ładnych walkach przypadł Ani Szczuce. Bardzo szkoda przegranej walki finałowej, w której Ania miała znaczną przewagę i przez cały czas dominowała nad przeciwniczką.

Dwóch sędziów zaliczyło kontrowersyjne trafienie na jodan co przechyliło szalę zwycięstwa na korzyść przeciwniczki. Ania musiała się zadowolić srebrnym medalem – „głowa do góry za rok będzie lepiej”.

Do finału w konkurencji kata zdołali zakwalifikować się Natalia Kondeusz i Kewin Maczuga kończąc swój występ odpowiednio na 5 i 6 miejscu.

W walkach o półfinał swoje pojedynki przegrali Julia Sajdłowska, Natalia Kondeusz i Mikołaj Złotek.

Opracował

Marek Grzesik
Oddział SportuMSiT LOGO