Klub Kajakowy Jezioro Tarnobrzeg z medalami MP

2020 09 20 kajakarstwoZ dwoma złotymi medalami z regat Lotto XXXIV Mistrzostw Polski w kajakarskim maratonie ze Sztumu wróciła skromna 6 - osobowa reprezentacja Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg.

Już pierwszego dnia szans rywalkom nie dała Magdalena Szczęsna, która w rywalizacji w konkurencji K1 juniorek na dystansie 19,2 km sięgnęła po złoto zdobywając już czwarty w tym sezonie tytuł mistrza Polski.

W ślady klubowej koleżanki poszła dzień później Zuzanna Błażejczak w rywalizacji juniorek młodszych w K1 na dystansie 12,6 km stając na najwyższym stopniu podium zdobywając tytuł mistrza kraju.

W tej samej konkurencji startowała również Urszula Opałka, która z przyczyn technicznych (awaria sprzętu) nie ukończyła wyścigu, choć płynęła na dobrej trzeciej pozycji, z kolei najmłodsza w tarnobrzeskiej ekipie - Otylia Błażejczak w zmaganiach młodziczek w K1 na dystansie 9,6 km, na mecie zameldowała się na 5 miejscu.

Dwójka młodzików: Antoni Kołodziej - Aleksy Krystek w rywalizacji K2 na dystansie 12,6 km uplasowała się na 6 pozycji.

„To nasz najlepszy sezon w historii klubu. Wracamy z kolejnymi 2 medalami mistrzostw Polski, a w tym roku uzbierało się ich już 12” - komentował na gorąco uradowany trener - Piotr Kwasek.

Łącznie w mistrzostwach Polski w maratonie wzięło udział 303 zawodników z 46 klubów.

„W tym sezonie czekają nas jeszcze 2 starty. Najpierw w Tarnobrzegu nasi zawodnicy popłynom w Mistrzostwach Podkarpacia, a następnie w Pucharze Polski w Katowicach” - dodaje Małgorzata Kwasek - prezes klubu KK Jezioro Tarnobrzeg. 

Opracował

Marek Grzesik
Oddział Sportu